Program

Připravili jsme pro vás program na celý víkend 23. až 25. listopadu.  U programů s omezenou kapacitou je nutné se přihlásit předem přes e-shop, který bude spuštěn na začátku září. Ve stejnou dobu bude zveřejněn i časový harmonogram celé akce. Program lze rozdělit do několika kategorií:

Soutěže

Cesta na Fušál
Týmová soutěž pro čtyřčlenné týmy  10 stanovišti uvnitř hotelu Ilf, na kterých budete plnit úkoly inspirované seriálem Červený trpaslík. Až budete mít splněno, čeká vás ještě venkovní část, kde bude vaším cílem nalézt stanoviště podle mapy a splnit zde zadané úkoly. 
Pro lepší představu, co vás čeká a nemine, se můžete podívat na video z loňského ročníku této soutěže.

Vindaloo challenge aneb přemož vindaloo bestii
Máte rádi pálivá jídla a myslíte si, že sníte opravdu všechno a v jakémkoliv množství? Tak v tom případě je toto soutěž přímo pro vás. Čeká vás série pálivých jídel, které budete muset pouze sníst. Vyhraje nejrychlejší jedlík nebo ten, který to nevzdá a zůstane poslední ve hře.

Time´s up Red Dwarf
Můžete se zúčastnit turnaje v karetní hře Time´s up, která je určena pro dvoučlenné týmy. Hra má 3 kola a v každém kole má jeden zástupce týmu za úkol, aby jeho spoluhráč pomocí jeho nápověd uhodl během 30 sekund co nejvíce slov, která jsou na kartách. V prvním kole hráči popisují slovy, ve druhém pouze jedním slovem a v posledním kole předvádějí pantomimu. Balíček karet se předává mezi týmy, dokud není rozebrán.
Hrát se bude speciální verze této hry, ve které najdete slova inspirovaná Červeným trpaslíkem. Originální hru v České republice vydala firma Mindok.

Online kvízy
Poslední dobou jsme si oblíbili online kvízy, takže jich pro vás pár připravíme na téma Červený trpaslík nebo geocaching. Kvízy jsou nenáročné pro soutěžící, stačí mít mobil/tablet s připojením na internet (nebo využít místní WiFi) a můžete soutěžit.

Workshopy

Maker_madnessJak na to s ČAGeo a KGB Libčice
Česká asociace geocachingu a Klub geocachingových bláznů z Libčic si pro vás připravili workshop, ve kterém vám představí, že lze velice snadno vyrobit pěknou kešku. K dispozici k vám budou zkušení owneři dobře hodnocených keší a kutilové v jedné osobě, takže to určitě bude stát za to.

Čapkový workshop
Červenou čapku nebo modrou? Neměly být náhodou zelené? A není to jedno! Pojďte si vyrobit čapku v barvě, jakou uznáte za vhodnou.

Přednášky a besedy

gazpacho_day_geocoin_1024Jak vznikají geocoiny
Nedílnou součástí geocachingu jsou trackovací předměty a mezi nimi vládnou geocoiny. O procesu vzniku geocoinů, od nápadu přes návrh až po výrobu, pohovoří Slávek Hoblík, který se podílel na vzniku více než šedesáti geocoinů (včetně obou s motivem polévky gazpacho).

Jak vznikají titulky a dabing Červeného trpaslíka
Pokud vám nedělá problémy mateřština, nebo dokonce ovládáte i jiné jazyky, je tato přednáška právě pro vás. Dozvíte se, jak se z Red Dwarfa stává Červený trpaslík a kolik to stojí energie. Zároveň se na věčný souboj „dabing VS. titulky“ podíváme z obou stran barikády.

ReviewerBeseda s českými reviewery
Geocaching by nemohl fungovat bez reviewerů – dobrovolníků, kteří nám věnují svůj volný čas  a dohlíží nad nově publikovanými keškami i nad těmi stávajícími. Přijďte na besedu s českými revírníky a zeptejte se jich na to, co vás zajímá. Určitě se dozvíte informace, které jste třeba o jejich práci nevěděli. Účast předběžně potvrdila většina aktivních českých reviewerů.

 

UrwigoŠkolení v Urwigo
Máte rádi wheriga a rádi byste zjistili, jak se taková hra vyrábí? Nebo jste tvůrce těchto her a chcete si rozšířit obzory? Tak toto bude program přímo pro vás. Maxinoha si pro vás připravil tři bloky přednášek, které vás provedou tvorbou v programu Urwigo:

1. Seznámení s principy wherigo: co je wherigo, s čím hrát, nástroje na tvorbu, princip wherigo hry
2. Od nápadu až po publikaci za 60 minut: nápad, osnova/scénař, příprava médií, programování, testování, import na wherigo.com
3. Workshop pro pokročilé: má smysl ochrana hry, práce s časovými údaji, zpět v čase – zdrojový kód wherigo Enigma, prostor pro dotazy s názornými ukázkami


Výstavy

Geocoiny s příběhem
Připravili jsme pro vás výstavu, kterou jsme nazvali Geocoiny s příběhem. Kromě stovek geocoinů k prohlédnutí si budete také moci přečíst informace ze zákulisí jejich vzniku. Součástí výstavy budou i všechny verze geocoinů věnované polévce gazpacho.

Výstava CWG
CWG patří ke geocachingu již od roku 2005, a tak nesmí chybět ani na této akci. Čeká vás výstava vybrané sbírky koleček  včetně CWG s tématikou polévky gazpacho nebo Dne kuřete vindaloo.

Ostatní

fotokoutekFotokoutek
Připravili jsme si pro vás fotokoutek, ve kterém se můžete nechat vyfotit naším fotografem s rekvizitami a pořídit si tak památku na tuto akci. Všechny pořízené fotky budou ke stažení na tomto webu.

 

Výměna CWG
Bez CWG a jejich výměny by nemohl existovat žádný event, takže nesmí chybět ani tady. Pro všechny sběratele lačnící po výměně dřevěných koleček budou připraveny prostory, ve kterých si budou moci mezi sebou vyměnit tolik koleček, kolik sami unesou.

logo_rgb_a_3Informační stánek ČAGeo
Česká asociace geocachingu si pro vás připravila informační stánek, ve kterém se dovíte vše o její činnosti a budete mít i možnost se zeptat na vše, co vás zajímá.