Program

Připravili jsme pro vás program na celý víkend 23. až 25. listopadu.  U programů s omezenou kapacitou je nutné se přihlásit předem přes e-shop.

Rezervace na program probíhá dvěma způsoby:

a) Startovným na soutěže
Na většinu soutěží je nutné se hlásit předem a zaplatit startovné. Na místě bude možné zakoupit jen omezené množství startovného (v rámci 1-2 míst v konkrétní soutěži).

b) Místenky na přednášky a workshop
Všechny přednášky a workshopy se budou konat v místnostech s omezenou kapacitou. Pokud chcete mít jistotu, že se na daný program dostanete, musíte si koupit místenku v podobě CWG. Pokud nebude kapacita sálu naplněna „místenkáři“, zbylá místa budou nabídnuta zdarma ostatním návštěvníkům. Zde budu platit pravidlo „kdo dřív přijde“.

Program lze rozdělit do několika kategorií:

Soutěže

Cesta na Fušál
(vnitřní turnusy: so 9-12, so 15-18, so 18-21 a ne 9-12, venkovní: so 12-15 a ne 12-15, přihlášení do hry)

Týmová soutěž pro dvou až čtyřčlenné týmy  10 stanovišti uvnitř hotelu Ilf, na kterých budete plnit úkoly inspirované seriálem Červený trpaslík. Až budete mít splněno, čeká vás ještě venkovní část, kde bude vaším cílem nalézt stanoviště podle mapy a splnit zde zadané úkoly. 
Pro lepší představu, co vás čeká a nemine, se můžete podívat na video z loňského ročníku této soutěže.

Online kvízy
(so 10:30-11:00, 14:00-14:30, 18:00-18:30, ne 11:00-11:30, 14:00-14:30, není nutné se hlásit předem)
Poslední dobou jsme si oblíbili online kvízy, takže jich pro vás pár připravíme na téma Červený trpaslík nebo geocaching. Kvízy jsou nenáročné pro soutěžící, stačí mít mobil/tablet s připojením na internet (nebo využít místní WiFi) a můžete soutěžit.

Vindaloo challenge aneb přemož vindaloo bestii
(so 16:00-17:00, přihlášení do hry)
Máte rádi pálivá jídla a myslíte si, že sníte opravdu všechno a v jakémkoliv množství? Tak v tom případě je toto soutěž přímo pro vás. Čeká vás série pálivých jídel, které budete muset pouze sníst. Vyhraje nejrychlejší jedlík nebo ten, který to nevzdá a zůstane poslední ve hře.

Co je to za „zkvašené“ ovoce?
(so 19:00-20:00, přihlášení do hry)

Každý rok jsme pro vás měli připravenou jinou verzi soutěže „Co je to za ovoce“. Tento rok jsme připravili verzi pro dospělé, ochutnávku ovocných vín, u kterých budete hádat jejich příchuť. Pro soutěžící bude připraveno malé občerstvení, ale i tak nedoporučujeme se dostavit s prázdným žaludkem.

Time´s up Red Dwarf
(ne 12:30-14:00, přihlášení do hry)

Můžete se zúčastnit turnaje v karetní hře Time´s up, která je určena pro dvoučlenné týmy. Hra má 3 kola a v každém kole má jeden zástupce týmu za úkol, aby jeho spoluhráč pomocí jeho nápověd uhodl během 30 sekund co nejvíce slov, která jsou na kartách. V prvním kole hráči popisují slovy, ve druhém pouze jedním slovem a v posledním kole předvádějí pantomimu. Balíček karet se předává mezi týmy, dokud není rozebrán.
Hrát se bude speciální verze této hry, ve které najdete slova inspirovaná Červeným trpaslíkem. Originální hru v České republice vydala firma Mindok.

Workshopy

Maker_madnessJak na to s ČAGeo a KGB Libčice
(so 9:00-21:00, ne 9:00-15:00,  kapacita bez omezení)

Česká asociace geocachingu a Klub geocachingových bláznů z Libčic si pro vás připravili workshop, ve kterém vám představí, že lze velice snadno vyrobit pěknou kešku. K dispozici k vám budou zkušení owneři dobře hodnocených keší a kutilové v jedné osobě, takže to určitě bude stát za to.

Čapkový workshop 
(so 8:30-21, ne 8:30-15, kapacita bez omezení)

Červenou čapku nebo modrou? Neměly být náhodou zelené? A není to jedno! Pojďte si vyrobit čapku v barvě, jakou uznáte za vhodnou.

Repetorium první pomoci I-III
(so 10:00-12:30,  14:00-16:30, 17:30-20:00, pořídit místenku)

Víte, jak zachránit život v případě zástavy srdce? Chcete si zopakovat, jak správně provádět masáž srdce, jak se volá na záchranku a jak vůbec postupovat v případě zástavy oběhu? Dýchat nebo nedýchat do pacienta? Jak je to správně? Co je to AED a hak se správně používá?
Přijďte na malé repetitorium první pomoci, kde se nejen dozvíte spoustu informací, ale hlavně si vše budeme moci vyzkoušet.

Repetorium první pomoci IV
(ne 10:00-12:30, pořídit místenku)

Jak postupovat v případě „většího“ krvácení a masivního krvácení? Je vůbec možné použít tolik diskutovanou autolékárničku? Jak vypadá ten správný „hotový obvaz“? Jak je to vlastně se zaškrcovaním?
Pojďte si to vyzkoušet na mini repetitoriu první pomoci.  O reálné maskování se postará maskér, který maskuje poranění na mezinárodní soutěži lékařských a záchranářských posádek RALLYE REJVÍZ.

Cachetur.no
(so 13:00-15:00,  ne 10:00-12:00, pořídit místenku)

Na workshopu vás provedeme registrací programu a seznámíme s jeho používáním. Ukážeme vám, jak prakticky použít aplikaci k vytváření výletů a jaké možnosti vám nabízí. Workwhop bude probíhat v počítačové učebně, kde jsou k dispozici místní PC. Můžete si přinést i vlastní notebook. Dále vám představíme mobilní aplikaci propojenou s webovým plánovačem, budete si moci vyzkoušet jak funguje v praxi a k čemu vám v terénu vlastně bude.
Pozn: cachetur.no využívá GS API a pro plnou funkčnost je potřebné PM členství!
1. Registrace do programu
2. Vytvoření výletu – tvorba krok za krokem
3. Vytvoření výletu – aneb vytvořte si první vlastní výlet
4. Tipy a triky
5. Prostor pro dotazy

Přednášky a besedy

 

Úvod do Trpaslíka
(so 9:00-10:00, pořídit místenku)

Jestli jste se najednou ocitli na megaeventu a máte pocit, že úplně nerozumíte tomu, co se kolem vás děje, třeba proč začínáme Koncem nebo proč si ohříváme polévku, která se normálně podává studená, tak jste se ve svých životech úplně minuli s klenotem televizní tvorby jménem Červený trpaslík. Ale nezoufejte! Tato přednáška je tady právě proto, aby vás s tímto legendárním seriálem seznámila.

Cachetur.no
(so 10:00-12:00, pořídit místenku)

1. Cachetur.no – seznámení
Úvodní seznámení s touto webovou aplikací na plánování výletů po keších a nejen po nich. Informace co program umí a co všechno v něm najdete.
2. Cachetur.no – k čemu mi je, aneb co umí
Podrobnější seznámení s funkcemi aplikace, ukázka jednotlivých částí a jejich smyslu. Seznámení se s možnostmi práce s kešemi a možnosti spolupráce s přáteli na přípravách výletu.
3. Cachetur.no – praktická ukázka přípravy výletu
Ukázka přípravy výletu ve vybrané destinaci. Jak začít, jak přidat keše a jak výlet optimalizovat.

ReviewerBeseda s českými reviewery 
(so 12:30-14:30, pořídit místenku)

Geocaching by nemohl fungovat bez reviewerů – dobrovolníků, kteří nám věnují svůj volný čas  a dohlíží nad nově publikovanými keškami i nad těmi stávajícími. Přijďte na besedu s českými revírníky a zeptejte se jich na to, co vás zajímá. Určitě se dozvíte informace, které jste třeba o jejich práci nevěděli. Účast předběžně potvrdila většina aktivních českých reviewerů.

Jak se změnit v androida 
(so 14:30-16:00, pořídit místenku)

Přednáška o náročnosti výroby kostýmu série 4000, a co se s takovým kostýmem dá dělat. Jaké to je, když se sejdou fanoušci a herci Červeného Trpaslíka na domácí půdě – neboli dojmy z Dimension Jumpu.

gazpacho_day_geocoin_1024Jak vznikají geocoiny
(so 16:00-18:00, pořídit místenku)
Nedílnou součástí geocachingu jsou trackovací předměty a mezi nimi vládnou geocoiny. O procesu vzniku geocoinů, od nápadu přes návrh až po výrobu, pohovoří Slávek Hoblík, který se podílel na vzniku více než šedesáti geocoinů (včetně obou s motivem polévky gazpacho).

S Ottikem na „Ostrovy svobody“
(so 18:00-19:30, ne 10:30-12:00, pořídit místenku)
Jak se cestuje mezi letišti Stansted a Gatwick? A za kolik?
Jak se z letiště do hlavního města Saint Helier dá místo pěti ujít 20 km?
Prokletý a 3x navštívený ocelový oak!
Jak FTF na Jersey málem skončilo katastrofou?
Tramvají z minulého století na nejvyšší horu ostrova Man?
Anglické zdravotnictví na vlastní kůži.
A spousta dalších perliček v našlapaném vyprávění o méně známých „anglických“ ostrovech v podání pražského honiboda Otto Šlegera alias Ottik 5.

Jak vznikají titulky a dabing Červeného trpaslíka 
(ne 13:00-14:00, pořídit místenku)

Pokud vám nedělá problémy mateřština, nebo dokonce ovládáte i jiné jazyky, je tato přednáška právě pro vás. Dozvíte se, jak se z Red Dwarfa stává Červený trpaslík a kolik to stojí energie. Zároveň se na věčný souboj „dabing VS. titulky“ podíváme z obou stran barikády.

Výstavy

Geocoiny s příběhem
(so 9:00-21:00, ne 9:00-15:00, kapacita bez omezení)
Připravili jsme pro vás výstavu, kterou jsme nazvali Geocoiny s příběhem. Kromě stovek geocoinů k prohlédnutí si budete také moci přečíst informace ze zákulisí jejich vzniku. Součástí výstavy budou i všechny verze geocoinů věnované polévce gazpacho.

Výstava CWG
(so 9:00-21:00, ne 9:00-15:00, kapacita bez omezení)

CWG patří ke geocachingu již od roku 2005, a tak nesmí chybět ani na této akci. Čeká vás výstava vybrané sbírky koleček  včetně CWG s tématikou polévky gazpacho nebo Dne kuřete vindaloo.

Ostatní

fotokoutekFotokoutek
(so 9:00-21:00, ne 9:00-15:00, kapacita bez omezení)

Připravili jsme si pro vás fotokoutek, ve kterém se můžete nechat vyfotit naším fotografem s rekvizitami a pořídit si tak památku na tuto akci. Všechny pořízené fotky budou ke stažení na tomto webu.

 

Výměna CWG
(so 12:00-12:30, 17:00-17:30, ne 12:00-12:30, kapacita bez omezení)

Bez CWG a jejich výměny by nemohl existovat žádný event, takže nesmí chybět ani tady. Pro všechny sběratele lačnící po výměně dřevěných koleček budou připraveny prostory, ve kterých si budou moci mezi sebou vyměnit tolik koleček, kolik sami unesou.

logo_rgb_a_3Informační stánek ČAGeo
(so 9:00-21:00, ne 9:00-15:00, kapacita bez omezení)

Česká asociace geocachingu si pro vás připravila informační stánek, ve kterém se dovíte vše o její činnosti a budete mít i možnost se zeptat na vše, co vás zajímá.

Lab keše (webGPX)
(so 9:00-21:00, ne 9:00-15:00)

Součástí každého mega eventu jsou labky, tady tomu nebude jinak. Spuštěny budou v sobotu v 9 hodin dopoledne.