Soutěžní článek: Moje první polévka gazpacho

Jsem fanoušek Červeného trpaslíka už od dětství, ale na dni polévky gazpacho jsem byla letos poprvé. Kdybych měla popsat všechny dojmy a zážitky z toho dne, byli bychom tu všichni ještě zítra, tak se soustředím jen na několik momentů.

První je polévka samotná. Nerada zkouším nová jídla, tak jsem byla docela skeptická, ale polévka gazpacho mě opravdu překvapila. Chutnalo to tedy jako něco mezi polévkou a zeleninovým salátem, ale byla dobrá. Jenom jsem měla trochu hlad, když jsme jeli domů. Máma namítla, že jsem přece měla polévku. To sice ano, ale já jsem chtěla něco teplého.

Další zajímavý zážitek byla soutěž v salutování. Dodatečně jsem shlédla video z minulého roku, a mám pocit, že letos byla povedenější. Bylo tam několik opravdu zajímavých čísel. A věřte, že si takovou show užijete daleko lépe, když máte vedle sebe mrně, které se velmi baví těmi šaškárnami, co provádějí dospělí na pódiu. Možná to příště taky zkusím. Kdybych už neměla svého favorita, asi bych mezi soutěžícími těžko vybírala. Já jsem ale fandila bratrovi, kterému se výstup opravdu povedl, navzdory tomu, že říkal, že má děsnou trému. A byla jsem pak velmi mile překvapená, že jsem nebyla jediná, kdo si to myslí, když s náskokem vyhrál nad všemi dospělými. Ano, Lauremir je kluk, to si prosím zapamatujte. Já vím, že má dlouhé vlasy, ale vždyť mu sluší, ne?

V soutěži v poznávání ovoce jsem se už bohužel tolik nechytala. Cizokrajné ovoce většinou nejím a poznám jenom samici hrabáče a flotilu na manévrech v jižním Pacifiku. A druhé kolo soutěže byl asi zážitek pro samotné soutěžící, ale pro nás ostatní bylo už trochu zdlouhavé. Snad se příště bude soutěžit v něčem, co mi půjde lépe.

Doufám, že tradice bude pokračovat a event se bude konat i příští rok. Už si rezervuju místo v kalendáři.

Anaurea Taurawen

Napsat komentář