FAQ

aneb často kladené dotazy

Jak vznikl Den polévky gazpacho?
Den polévky gazpacho vznikl díky seriálu Červený trpaslík, kde hlavní postava, Arnold Rimmer, u kapitánova stolu ochutnal tuto polévku. Celou situaci v seriálu popsal takto:
„Nejhezčí večer mého života. Pozvali mě ke kapitánovu stolu. A to jsem byl v podniku pouhých čtrnáct let. Šest důstojníků a já! Říkali mi ?Arnolde?. Jako první chod byla polévka gazpacho. Nevěděl jsem, že se polévka gazpacho podává studená. Dal jsem si zavolat kuchaře a řekl jsem mu, aby ji odnesl a přinesl teplou. Udělal to! Výraz v jejich tvářích mě pronásleduje dodnes!! (Brečí) A já myslel, že se smějou kuchaři, ale celou tu dobu se smáli mně, zatímco jsem jedl svou vařící polévku gazpacho! A pak už jsem nikdy nejedl u kapitánova stolu. To byl konec mé kariéry.“

Proč se slaví 25.listopadu?
Právě v tento den Rimmer ochutnal polévku gazpacho.

Na webu stále čtu termíny event, multievent či listing. O co jde?
Jedná se o termíny používané v celosvětové hře geocaching. Tento web je věnován primárně oslavám Dne polévky gazpacho v komunitě hráčů této hry. Ale určitě se nebráníme i návštěvě lidí mimo geocaching.

Nehraji geocaching a chci rozumnět vašim termínům uvedeným na tomto webu. Jak na to?
Listing-stránka na webu geocaching.com, na které jsou veškteré informace o keši/akci
Event/multievent-tématické setkání hráčů geocachingu
Geocoin-speciální mince

Nehraji geocaching, ale i tak chci navštívit oslavy. Je to možné?
Záleží na dohodně s organizátorem dané akce ve vašem městě. Pokud nebude kapacita prostor naplněna hráči geocachingu, určitě bude možné se domluvit a dorazit.

Chci pořádat event ve svém městě. Co k tomu potřebuji
Nejdříve se podívej na mapu eventů, jestli již v daném městě někdo podobnou akci neplánuje. Pokud ne, nic nebrání pořádání. Podmínkou je oslava 25.listopadu a na programu musí být ochutnávka polévky gazpacho. 

Nemůže se slavit Den polévky gazpacho v jiný den než je 25.listopad?
Nejde to, Den polévky gazpachu připadá na 25.listopad a oslava v jiný den by nebyla řádně tématická. Vánoce taky málokdo slaví v červnu 😉

Nenašel jsem zde odpověď na otázku, která mě zajímá. Co s tím?
Využij sekci Kontakty a napiš mail s dotazem. Obratem dostaneš odpověď a zodpovězená otázka se objeví i zde.

Napsat komentář